RODINNÉ FOCENÍ

Rodinné focení v přírodě

Fotografování venku je mnohem příjemnější a bezprostřednější formou focení. Focení v přírodě je pro děti přirozenější; dají se zaujmout a motivovat hrou, a focení je vlastně takovou příjemnou procházkou. Fotit v přírodě můžeme celoročně, na jaře v kvetoucím sadu, v létě ve vysoké trávě u zapadajícího sluníčka, podzimní focení dětí užijeme v barvách stromů, v zimě můžeme na sníh. Nejvhodnější doba pro focení v exteriéru je přibližně dvě hodiny před západem slunce, kdy je již světlo hezky měkké. Vím, že to nemusí úplně ladit s obvyklým denním režimem dítěte, ale snažte se třeba posunout odpolední spánek… Pokud víte, že vaše dítě v tomto čase není v úplné pohodě, můžeme fotit dopoledne. Děti jsou aspoň odpočaté a aspoň trochu 🙂 reagují na pokyny 🙂

Rodinné focení Praha

Pro rodinné fotky můžu nabídnout opravdu celou řadu lokalit. Odlišná stylem, i dobou, kdy je tam vhodné fotit. Vybírám taková místa, kde se dobře parkuje a kde najdeme občerstvení a toalety. Taková místa jsou po celé Praze a i kousek za Prahou. Pro mimo pražské volím lokality dobře dostupné po dálnici. Často se pohybuji v Průhonickém parku, Dendrologické zahradě, Havlíčkových sadech, starých Modřanech, Dívčích hradech, Vyšehradu, placených i neplacených zahradách Pražského hradu a tak dále… I místo focení dává vašim fotkám styl a tak není třeba se upnout k jednomu místu.

Co si vzít na sebe

Ráda vám poradím, jak byste měli váš styl oblečení pro focení venku sladit. Obecně by se měla začít prohrabávat šatní skříň maminka. Ta často mívá nejméně věcí na sebe 🙂 Pak děti. A nakonec tatínek, který mimochodem většinou takové nároky na oblečení nemá. Můžete si vzít více sérií oblečení. Záleží jen na vás a trpělivosti kolektivu se převlékat 🙂 Samozřejmě máme jiné nároky na letní a podzimní fotografie. Outfity se liší. Ráda vám pošlu návody, jak sladit nejen barvy, ale i materiály pro různá roční období a také pro různá místa.

Kontakt

Zavolejte nebo napište / lenka.senicova@seznam.cz / 724 269 729