Portrétní fotografie, profi fotky žen

Jak fotit portréty v exteriéru

Možná nelze úplně jednoduše popsat, jak vyfotit vhodně a atraktivně portrét v exteriéru. Musíme zvážit dost vstupů. Například o jaké období se jedná, koho budeme fotit, co od fotek očekává a jaké je jejich použití. Měli bychom tedy vědět, o jakou sérii fotek se jedná. Jestli jde o pracovní portrét, nebo portrét jen tak pro radost nebo třeba na seznamku. Teprve potom uvažujeme o atmosféře, volíme lokalitu, denní čas, outfit a doplňky.

Zkusila bych se zaměřit na volnočasový portrét.  Měl by působit uvolněně a přirozeně. Tady jsme chtěly vytvořit sérii fotek, která zachytí milým způsobem maminku s dcerou. Záleželo na místě a oblečení. Vše jsme dopředu promyslely a schválily.  Jarní rozkvetlé stromy jsou na fotkách jen doplněk, ne cíl.

Valná většina snímků vznikla v protisvětle. Přirozené rozptýlené denní světlo lehce rýsuje vlasy a tělo. Podobná měkkost vznikne pod – říkejme tomu – bílým mrakem až oparem.

Úpravy dávají fotografii další rozměr. Úplně obyčejný snímek může pod rukou šikovného editora/fotografa získat naprostou originalitu. Těmito úpravami jsme jen chtěly podtrhnout zeleň, zachovat světlo v tvářích a dodržet barvu oblečení.